| Dalmore a întrebat:

Voi ati putea avea un job care e greu si nu va place, doar pentru ca se castiga bine?

15 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Pe o perioada lunga de timp, nu

| WaterDrop a răspuns:

Intrebarea ta este gresita.

"Si`a gasit cineva jobul de vis?"

There u go.

| Anon31241212 a răspuns:

Nu as face niciodata ce nu mi place nici pentru toti banii din lume. Oricum daca faci ce iti place, e imposibil sa nu castigi cat iti doresti. Conteaza sa ai si o satisfactie sufleteasca, nu doar materiala. Banii trec si vin.

| Evolution a răspuns:

Depinde daca am nevoie de bani neaparat si nu imi ajung, atunci as accepta sa am un job greu care nu imi place dar sa castig cat am nevoie sa imi repar dauna financiara pana cand ma rezolv cu banii si debia dupa imi caut un job pe placul meu chiar daca la inceput vor fi bani mai putini.
Din pacate in Romania multi muncesc pe diferite joburi grele / uneori pe bani insuficienti din nevoie. Aici uneori nu prea ai de ales...
Daca ai destui bani incat sa te intretii si accepti un job doar ca sa iti iei nu stiu ce masina sau moft, atunci nu merita si prefer sa merg pe un alt job si sa strang banii astia pe o durata mai mare de timp dar fara sa ma umilesc sau sa ma omor psihic sau fizic happy

| Bondarel99 a răspuns:

Decat sa imi distrug sanatatea mintala, mai bine nu. Si efectele nu se vad acum, se vad in timp. Oricum daca ai nevoie de bani si altceva nu gasesti, vei fi multumit ca ai din ce sa traiesti. Deci e cu dus si intors.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| Robert_Emanuel_Nagy_1998 a răspuns:

Nu ii usor sa gasesti locul de munca care sa il gasesti perfect pentru tine dar daca esti o persoane cu personalitate si iti place lucrul iti poate placea oriunde. Eu de exempli orice as lucra ma face sa ma simt foarye bine deoare dau tot ce ii mai bun in bine ca sa fiu cel ma bun muncitor, sa fiu peste restul si sa fiu invidiat. Ca iti place sau nu de multe ori nici tu ca persoana nu esti singur dar dupa cateva zile de lucru cand te-ai obisnuit si vezi ca te descuri o sa iti placa la nebunie daca te straduiesti sa fi cat mai bun, ii mai bine asa de cat sa te plangi pe tot timpul programului si sa astepti ora de plecare nu faci nimic, segeaba vin bani daca iti trec zilele doar asteptand sa vina ora de plecare. Nu ii greu niciunde acum facand exceptie in constructii sau alte locuri unde ii greu de carat si tu esti slab dar si acolo poti avea succes si iti impuo ca iti place. Sau chiar daca nu iti place sa tragi tare poti fi indiferent si sa te gandesti la ce iti place sau sa conversezi cu colegii daca au colegi faini. Dar totusi daca ii un loc unde iti place mai mult si se plateste mai putin ca intr-un loc unde se plateste mai bine si nu iti place asa de mult ca in acel loc se plateste mai rau, du-te mai bine unde iti place atata timp cat consideri ca iti ajung banii, deci mai pe scurt fa ce iti place decat sa fi avar si chiar daca nu iti place incearca sa iti cu o indiferanta ca iti place si putea fi mai rau.

| alina2k18 a răspuns:

Greu insemnand ce? Responsabilitate mare? Program prelungit?
> Medic la UPU? Sef de santier?

| Lostlyric a răspuns:

Ai definit cel putin 80% din populatia lumii. Nu e chestie de alegere, e chestiune de circumstanta. Exceptiile sunt cei care au job-ul de vis si satisfactiile materiale sunt destul de mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru asta mergem la job, nu? Sa luam bani, deci da.

| Mircea08 a răspuns:

Daca sunt perfect sanatos da! Orice fel de solicitare intareste organismul si mintea. Daca nu sunt prea sanatos, conteaza cat de mult am nevoie de bani

| Mircea08 a răspuns (pentru Anon31241212):

Nu toata lumea are un spate asigurat ca sa-si permita sa faca numai ce-i place

| Anon31241212 a răspuns (pentru Mircea08):

Crezi ca eu am? Nu e vorba de niciun spate asigurat aici. E vorba de demnitate. Eu mereu am facut ce mi-a placut. Nu a contat motivatia extrinseca.

| Adry05 a răspuns:

Temporar poate, pe termen lung niciodata.