| elasexygagica a întrebat:

Voi toti ziceti sa faceti ce va place in viitor, bine sa va dau un exemplu daca un om are pasiune pentru gunoi si ii place sa duca gunoiul si visul lui e sa devina gunoier dar din salariul ala abia daca pune o ceapa pe masa sau daca o femeie are pasiune, e obsedata de curatienie, adora mult sa faca curatenie si se face femeie de servici ca asa-i place ei, cum vine asta? eu cred ca atunci cand te decizi trebuie sa te gandesti daca iti place dar in acelasi timp sa nu mori de foame, se zice ca daca e pasiune avansezi, dar de la gunoier si femeie de servici unde avansezi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are si o latura pozitiva. un copil voia sa se faca gunoier, fiindca ei; se scoala primii. femeia de serviciu si portarul nu-i schimba nimeni. directorii sunt schimbati mereu.

3 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Nu cred ca vrea nimeni in ziua de azi sa se faca gunoier sau femeie de serviciu din placere... puteai sa dai alte exemple

| Fundă25 a răspuns:

Buna!

Cand te gandesti la ce faci pe viitor, te gandesti ce`ti place sa faci. In orice slujba pe care o ai, avansezi (cu cateva exceptii). Spun exceptii deoarece aceste slujbe sunt niste exceptii. [Daca unei femei ii place curatenia s`ar putea face menajera la un hotel, la care se plateste bine.]
In alta ordine de idei, ca sa-ti alegi bine o slujba, e bine sa iei o foaie de hartie si un pix. Scrii acolo ce`ti place, si ce meserie ai vrea sa ai. Langa fiecare meserie scrii un salariu aproximativ si un + daca poti avansa in acea slujba, = daca nu poti avansa, si - daca esti bugetar si nu poti avansa (deoarece ai sansa sa ti se taie din salariu). Asa ca, cel mai bun mod de a`ti gasi o slujba in viata, este sa te gandesti la ce pasiune ai, dar sa te gandesti daca iti iese ceva din asta. Deoarece, asa cum ai zis si tu, nu poti fi gunoier si sa castigi 300 ron pe luna.

O zi placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna