| Marian1924 a întrebat:

Vreau sa dau la Academia Militara Sibiu si as vrea sa stiu cateva lucruri importante..in primul rand sunt din judetul Neamt si as vrea sa stiu daca trebuie sa ma prezint la piatra cu dosarul de inscriere sau nu..in al doilea rand as vrea sa stiu cand se face fisa medicala, cand se dau testul psihologic si probele sportive, cam in ce perioada, eu am fost la piatra si mi s-a spus ca ma suna dupa 1 februarie dar nu stiu sigur daca este asa..rog pe cei care stiu despre ce e vorba sa-mi raspunda la intrebari sau cei care au facut academia.

Răspuns Câştigător
| Radu3023 a răspuns:

Si eu vreau sa dau la AFT anul acesta, din Bacau sunt, si in luna februarie imi voi depune dosarul la centrul de aia, apoi pana prin martie trebuie facuta medicala, eu de exemplu pot merge doar la focsani. Apoi te vor repartiza in jurul lunii mai sa dai problele sportive la Campulung. Iti voi mai spune cand aflu ceva, sper ca vor posta pe site cat de curand.

| Marian1924 explică (pentru Radu3023):

Chiar te rog daca afli ceva si stii mai multe zi-mi si mie daca vrei.o sa merg si eu cred saptamana viitoare sau peste 2 saptamani sa-mi depun dosarul. poti sa-mi spui si mie exact ce imi trebuie la dosar, eu dau bacu in vara si pentru dosar i-au vreo adeverinta de la liceu?

| Radu3023 a răspuns (pentru Marian1924):

In aceeasi situatie sunt si eu ca si eu dau bacu la vara si asta iti va trebui in iulie cand te duci la sibiu sa depui acolo dosarul alaturi de o recomandare de la director pe care o primesti sigur.Eu merg la centru in prima saptamana de dupa vacanta iti spun atunci daca nu ai mers tu primul.

4 răspunsuri:
| Infraverde a răspuns:

Dosarul se duce la centrul militar din judetul tau. Testele medicale se ataseaza dosarului se se fac, la fel, la spitalul din judetul tau. Testul psihologic si probele sportive se dau la Academie.

| Ciomaga_Dana_1975 a răspuns (pentru Infraverde):

In ce perioada se dau probele sportive?