| Kiwnasy a întrebat:

Vreau sa dau la liceul militar, dar inca nu am inceput antrenamentul cu un profesor de sport.As vrea sa incep chiar eu sa ma antrenez singur, dar nu stiu exact pe ce trebuie sa ma axez...Ce e cel mai greu la liceul militar(la antrenamente la refer).

2 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Eu zic să aştepţi să vezi dacă ai intrat. După aia o să faci acolo antrenament, o luaţi de la început. cunosc 2 persoane care sunt la militar şi nu au făcut înainte pregătire. Au luat-o acolo de la 0.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru proba de examen,ca si la politie, trebuie sa te aaxezi pe alergare(rezistenta), tractiuni la bara si saritura in lungime (cu elan).In ceea ce priveste ce instructie ve-ti face daca reusesti sa intri, vei face acolo incet, putin cate putin. Bafta si sa reusesti.