| iulian99999 a întrebat:

Vreau sa dau la subofiteri (Jandarmi) la Dragasani sau Falticeni, dar in clasa a9a, am media la purtare 8. Merge sa dau? Eu am inteles ca merge, ca media la purtare trebuie sa fie 9 pe toti 4 ani de liceu. Puteti sa-mi spuneti daca este asa sau nu?happy Funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media generala la purtare a tuturor anilor de liceu trebuie sa fie de cel putin 9, n-are importanta media unei clase.

2 răspunsuri:
| Boblobobonti a răspuns:

Merge. o sa treci testele, e usor de intrat acolo. aici ai doua cai: ori te plafonezi pe plan material si te multumesti ca si jandarm, ori simti ca nu poti mai mult. eu zic ca daca vrei sa faci ceva cu viata ta si vrei sa fii un om corect sa mergi mai departe spre o facultate sau alta calificare.

| iulian99999 explică (pentru Boblobobonti):

Inca sunt tanar, imi doresc o meserie in acest domeniu pentru ca ma atrage si mi-ar place sa fac astahappy cat despre moment e ok pentru subofiteri sa intru, iar abia dupa ceva timp sigur voi da si la Academie.