| Anonim070308 a întrebat:

Vreau sa devin tehnician veterinar, dat am terminat doar profesionala care e de 11 clase și acum sunt la seral pentru a avea 12 clase, pot sa încep un curs de tehnician veterinar înainte de a termina seralul?

Răspuns Câştigător
| elemonis a răspuns:

Buna.
Trebuie sa termini liceul(cu diploma de bac).
Gandeste-te ca ca mai ai un pic pana termini si dupa poti face cursul care te intereseaza. Mult a fost putin mai ewinking. O sa fie spre binele tau. O sa vezi ca in viata o sa te ajute diploma de bac, cand vine vorba de angajare. Tragi acum tare si dupa o sa vezi ca va merita.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate incepe fara a avea liceul terminat.

| Anonim070308 explică (pentru Ioandelasal):

Off, mulțumesc pentru răspuns.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu se poate fara dimploma de BAC sau adeverinta ca ai terminat tot liceul.
Poti sa-l termini la seral, sunt 13 ani de facut si apoi mergi la Postliceala, pentru tehnician veterinar.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu te straduiesti sa termini liceul?

| Anonim070308 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt în cursul de a îl termina laughing dar mai am un an și am vrut sa stiu