| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma angajez, sunt anunturi la mine in oras cu oferte de lucru destul de bune.Eu n-am fost angajata niciodata,nu am experienta de lucru, am o oarecare frica ca nu o sa ma descurc.Ar fi bine sa aleg ceva simplu? Un loc de munca mai lejer si bineinteles prost platit,dar nu asta conteaza, pentru mine cel mai important ar fi sa ma integrez sa vad ca ma descurc.Cred ca postul de agent de vanzari ar fi prea mult pentru primul meu job, e mai bine sa incepi cu ceva dificil?

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Nici o munca nu e simpla, trebuie sa analizezi si sa spui la ce lucruri te pricepi, apoi ce iti place sa faci. De ce ar fi dificil postul de agent de vanzari? Ce fel de vanzari mai exact? Daca nu... da un exemplu cu ce ti se pare mai dificil si iti e totusi accesibil.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai vreo pasiune, atunci alege-ti un loc de munca cu profil apropiat.
Orice munca e usoara daca-ti place si oricare e grea daca nu-ti place.

| RAY a răspuns:

Ce liceu ai facut? ce profil?

| Expressions a răspuns:

Fa ceva ce (crezi) ca iti place. Indiferent daca e greu sau nu.