| MrFunky2 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de vlog,dar chestia e ca nu vreau sa fiu judecat. Port ochelari si am dioptrii mari, si imi mai si fuge ochiul..sa ma apuc sau nu? Adica imi e frica ca voi fi foarte judecat dupa aceste aspecte.

Răspuns Câştigător
| Crisstinayy12 a răspuns:

Nu vei fi judecat deloc! Dacă vrei mă abonez la tine. Depinde și câți ani ai. Dacă ai mai puțin de 10 sau chiar 11 nu ar trebui sa te apuci pentru atunci chiar vei fi judecat și e destul de mica vârstă. Fara frica. Trebuie sa știi să vorbești romana : sa nu fii "analfabet" sau "agramat" adică...In mare parte sa știi să scrii bine!

Sa editezi decent, o camera aproximativ 720p și poate și mai sus. Sa fii bun cu fanii tai și să nu i rănești. Nu baga haterii in seama. Poți să faci și gaming.
Sa nu se vadă watermarkul la ce EDITEZI. Dacă ești pe tel și ai iPhone știi cu ce sa editezi pentru că e gratuit, iar pe Android video show, sau FILMORA GO, ori editezi pe laptop care e cea mai buna soluție.

Mie mi se pare drăguț și amuzant un om timid!

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Si daca vei fi judecat ce? Perfect sa fii, si sigur unii vor gasi ceva de comentat. Mai bine fii baiat destept si profita de treaba asta. Ia un nume de scena de genul "Ochi alunecos" sau "Ochila" (Sneaky Eye suna mai bine ca in romana, nah), pune-ti o lentila de contact care sa iti faca ochiul respectiv de o culoare mai dubioasa (eventual o lentila de-aia gen drac - http://www.spookyeyes.com/halloween-contact-lenses/devil-contact-lenses). Vlogul il faci in primul rind pentru tine. Mai devreme sau mai tirziu o sa gasesti si oameni care sa rezoneze cu opiniile tale, oricit de ciudate ar fi ele.

| ALGator a răspuns:

Care e continutul acelui vlog de care te gindesti sa te apuci?
Porneste de la el, adica de la forma si scop, nu de la "ambalaj" (dioptriile).
Daca ai ceva de comunicat interesant, te vor aprecia cei care au inteligenta sa priceapa. Ceilalti, vor ramane asa cum au fost. Nu ai cum sa-i schimbi.
Incearca deci :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te simti in stare sa devi vlogar atunci poti incerca.
Nu conteaza cum arati, conteaza continutul canalului tau dar ai grija cu haterii care te vor judeca pentru tot ce faci
Le poti da in primul tau clip date despre tine si le poti spune ca iti mai fuge ochiul intr-o parte...nu e nimic jenant in asta
P.S. daca te apuci sa ma contactezi si pe mine ca ma abonez

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Ochelarii nu sunt o problema. Mereu vor exista oameni faini care nu te judeca.

| Coca-Cola Romania a răspuns:

Nu este niciodata usor sa incepi un proiect nou, insa te sfatuim sa iti iei inima in dinti si sa o faci, nu ai nimic de pierdut, doar foarte multe de castigat! In plus, nu stim daca ai auzit inca, dar Coca-Cola cauta the #nextbigvlogger al Romaniei! Ai toate detaliile aici: http://bit.ly/2mM38yP
Mult succes!

| Drg_Vlad_2000 a răspuns:

Apuca-te in ciuda haterilor, si in + pe altii nu ii intereseaza ochelarii si daca iti fug ochii, toata treaba e sa ai content FUNDA?