| LawlietL886 a întrebat:

Vreau sa ma fac chelner. Cat as câștigă fără studii superioare?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a fi chelner, nu trebuie sa ai studii superioare, dar e bine sa urmezi un curs de specializare!
Chelnerii castiga mai mult din bacsis, in functie de cum este clientul multumit de modul de servire.
Daca esti foarte bun, poti ajunge sa lucrezi la restaurante cu multe stele, iar bacsisul va fi pe masura.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cat bacsis iei
ca salariul e minimul pe economie

| Mayhem666 a răspuns:

1200 este salariul minim pe economie parca, dar acum depinde si de cat bacsis primesti de la clienti.

Răspuns utilizator avertizat
| brandutzu a răspuns:

In jur de 1500 lei.