| anonim_4396 a întrebat:

Ce job poti sa ai online? Fără studii superioare (și exceptând call center).

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Afacerea ta, magazin online sau afiliat marketing sau prestări servicii online (asigurări sau scriere documente sau contabilitate sau consultanță financiară sau altceva), majoritatea altor servicii (cum ar fi cele din fiverr, upwork și altele - programare, design, development, etc).

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate videochat!
Fiidca fara calificari si studii superioare, nestiind sa faci nimic, nu iti ofera nimeni posturi online pentru "nimic".

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La un magazin online, sa verifici comenzile (verifici stocul, suni clientul sa iti confirme, ii spui cand pleaca si cand ajunge comanda).
Sau in vanzari, pe la servicii. De exemplu, Vodafone, Orange, Digi si alte companii de genul, au agenti de vanzari care fac cateva zile pe teren lasand fluturase si vorbind cu oamenii din zonele in care lucreaza, apoi sunt contactati telefonic de oameni, le fac contractele de acasa si trimit echipa tehnica pentru instalare.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Daca ar exista, toata lumea s-ar baga in asa ceva. Mai bine ti-ai BAC-ul, in primul rand, apoi viseaza frumos!

| SingleForOne a răspuns (pentru NuCitescNotificari):

Chiar există, și diferite opțiuni, doar că sunt câteva riscuri și lucruri de îndeplinit, diferă de natura "job-ului" și activitate. Până la urma urmei, chiar și din social media se câștigă frumos.

| Darius50boss a răspuns:

Să mergi la IT dar cu un salar de 2000 lei