| somenickname a întrebat:

Vreau sa stiu cate ceva despre cariera unui medic legist! Deci, in internet pot gasi multa informatie despre medici legisti, si am gasit, cati ani invata, ce invata, cat primesc, dar informatia e pentru studenti din State. Poate cineva stie, sau poate sa ma ajute unde sa caut - informatia despre cariera unui medic legist in Moldova, ce salariu are? Cand incepe sa il primeasca? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| emasonya a răspuns:

Doooamne, cât de mult şi repede începe să se degradeze meseria de medic. De ce priviţi fraţilor ca pe un business meseria de medic, când voi, de fapt, lucraţi sub un jurământ? Un medic legist ADEVĂRAT are în spate ani buni de muncă, de studii, de cercetare, iar când şi-a propus să facă medicină legală FI CONVINS că NU A FĂCUT-O în primul rând pentru bani. NU.
Ori la tine, din întrebarea pusă, reiese clar că vrei de fapt să munceşti doar pentru bani, nu că ţi-ar plăcea ce faci.
Ruşine mare pentru un medic! (dacă eşti medic )