| danterevill04 a întrebat:

Cineva pe aici care vrea sa se specializeze in medicina legala, face rezidentiat in asta, ori chiar este deja medic legist?

Am tot intrat la intrebari de ceva vreme si raspunsurile (unele) pe care le gasesc acum pe internet sunt destul de vechi.

Credeti ca femeilor le este mai dificil sa devina medici legisti? Poti ajunge medic legist si daca nu ai persoane "sus-puse" pentru a te introduce in domeniu?

1 răspuns:
| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns:

Orice femeie se poate face medic legist, numai ca trebuie sa aiba un psihic de otel si sa reziste la miros+sange+putrefactie. Sa aiba puterea sa anunte familia decedatului. Si da te poti face medic legist fara sus-pusi, doar ca trebuie sa lucrezi din greu si sa fii amabila cu toti.