| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa urmez un curs de gene.Ce diferenta este intre un curs acreditat si unul neacreditat? Mi-a spus o doamna ca nu are importanta daca nu e acreditat, ce parere aveti?

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Presupun, PRESUPUN
ca ala acreditat e ceva mai bun
dar, costa mai scump
si nu iti trebuie decat daca vrei sa te angajezi permanent undeva unde iti trebuie acreditari ca sa fii acceptata

insa nu stiu deloc domeniul, daca iti da o diploma emisa de firma, atunci aia e frectie la picior de lemn, la orice firma la care ala care a infiintat-o a fost destul de, destept sa scrie ca poate sa faca orice (nu costa nimic in plus si NU STRICA) poate sa elibereze diplome, insa dupa aia, nu sunt recunoscute nici in tara nici in strainezia, e doar o bucata de hartie si atat!

si CREDE-MA ca stiu asta, m-am dus la un curs de Linux, EU STIAM MAI MULTE DECAT PROFESORUL, dar voiam hartie, iar la sfarsit, am constatat ca pot sa ma sterg cu ea la WC si ca am aruncat cu banii de pomana, am terminat cursul, am luat toate examenele cu scor maxim si apoi nu m-am mai dus dupa diploma!
daca m-as fi dus sa fac curs de Linux de la CISCO, ala era recunoscut international pentru ca CISCO se punea in spatele respectivei hartii si putea verificata la ei (CISCO este international cea mai tare firma in domeniu), insa asta e un caz particular (IT, Linux) nu general!