| Lucif3r a întrebat:

6 Mai 2012 Lucif3r intreaba:
As putea sa cresc porumb pe nisip aprox. 40 m3, apoi sa amestec nisipul cu 10% pamant + ingrasaminte. credeti ca se va dezvolta tot asa repede ca si pe pamant dau funda +vot la raspunsurile totale cu ingrijirea porumbului plsss

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Se v-a dezvolta, pentru ca porumbul se,, alimenteaza,, de la o mai mare adancime de cat ii vedem noi radacinile vizibile. Eventual nisipul in concentratie mai mare nu v-a favoriza buruienile.Trebuie sa folosesti si azot, care pe langa calitatile nutritive are si proprietatea de a-l,, racori,, putin.