| TheBoyTheCool24 a întrebat:

Am băgat la mașina de spălat niște haine albe cu un tricou galben iar după ce le-am scos, cele albe au prins culoarea galbenă. Cum pot să le albesc, să fie ca înainte?

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Vannish

| WhiteLife a răspuns:

Daca sunt albe-albe, fara nimic altceva pe ele, e simplu: fie le pui in clor (poate are mama ta prin casa, daca nu, e destul de ieftin prin supermarket-uri), dar pe mine nu m-am ajutat extraordinar, fie mergi la supermarket (eu iau din DM) si iei o pudra sau soluție care albește hainele. Sunt chiar la raionul cu detergenți de haine. Eu folosesc ceva pudra, scrie pe germană, și fac exact așa cum scrie acolo. Adun de prin casa prosoape, maieuri, tricouri, ce mai e alb și le pun la spălat cu pudra respectiva. Am observat rezultate. Acum bineînțeles că depinde de o mulțime de factori ai nimeni nu îți poate garanta un rezultat 100% bun. Pe mine asta m-am ajutat și folosesc regulat sa păstrez culoarea hainelor.

| romeo78 a răspuns:

Nu mai iasă niciodată culoarea!
Să fie învățătură: rufele albe se spală singure, rufele care sunt de culoare deschisă, singure, iar rufele de culoare închisă, inclusiv negre, singure, separat de restul culorilor. Regulament valabil pentru spălare manuală sau la mașina de spălat rufe.

| 09Ioana09 a răspuns:

Pui in apa ace, il găsesti la orice magazin si e destul de ieftin

| Alloneforever a răspuns:

Cu clor