| andreea11aflo a întrebat:

Am băgat două pulovere noi nouțe la spălat, unul negru și unul roz deschis negândindu-mă la consecințe și după ce le-am scos de la spălat evident că rozul nu mai era roz, era un roz amestecat cu gri. Culoarea nu e atât de rea dar îmi plăcea mai mult vechea culoare, acum aș dori niște sfaturi. Am căutat puțin pe net dar n-am găsit mai nimic

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si ce sfaturi vrei? Ca nu spui nimic.

| andreea11aflo explică (pentru darrio2007):

Cum să scot culoarea gri din pulover credeam că este evident de acea nu am mai adăugat

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu mai iese culoarea neagra de pe roz sau rufe albe.
Ca regula de baza: niciodata sa nu amesteci lucrurile albe sau colorate cu cele negre, fiindca negrul va domina si poate pata lucrurile.

| johnnny123 a răspuns:

Daca amesteci intr-o galeata o vopsea albastra cu o vopsea rosie, crezi ca mai ai vreo sansa sa le separi?

| InYourPants a răspuns:

Nu ai ce face