| EvaTramell a întrebat:

Buna
Am o problema. Am bagat din greseala haine albe la masina de spalat. Da r din greseala nu am mutat programul pentru haine albe ci a fost programul de incaltaminte. Programul acesta se tot opreste. Dar intrebarea este ca este o problema ca am bagat haine pe programul de incaltaminte?
Adica programul de incaltaminte isi continua spalarea daca sunt haine albe in loc de incaltaminte. Si se strica masina de spalat?
Va rog am nevoie de raspuns rapid. va rog

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Nu se afecteaza masina de spalat ci mai degraba rufele albe, pentru ca la programul de incaltaminte temperatura apei e mai ridicata si de asemenea si timpul de spalare e mai mare. Mai mult, din cate stiu eu, programul ala de incaltaminte are multe pauze, timp in care se "fierb" rufele, in cazul de fata. Fii mai atenta pe viitor.

3 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Cu placere. happy

| cosima11 a răspuns:

Masina de spalat nu are de ce sa se strice ca nu are creier sa vada ca acolo sunt haine si nu papucihee hee
numai ai grija la haine, poate le scoti mai mici sau mai mari.sau poate galbenestraight face
hee hee

| EvaTramell explică:

Multumesc cretzufinish. Nu mi-am dat seama pe ce program este doar am observat ca tot avea pauze si de obicei programul de rufe albe nu face atatea pauzehee hee.
dar oricum mersi.
Si pe viitor o sa fiu mai atenta!