| SileVasile a întrebat:

Am cateva plante aromatice in ghivece. Nu inteleg ce se intampla cu patrunjelul, restul sunt ok. A crescut foarte putin si acum a inceput sa se ingalbeneasca. Nu creste mare si frumos si nu stiu ce sa ii fac sad/

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Salut, aceeasi problema am avut-o si eu, am plantat dar a iesit cativa cm si s-a uscat, e vorba de pamantul pe care il pui si cata apa folosesti, nu pune pamant de flori si nu il uda zilnic mai ales ca e patrunjel de frunze.