| AureolaMofetica a întrebat:

Am cumparat 3 bulbi de lalele din Olanda vara trecuta si i-am tinut in frigider de atunci pana de Craciun. Atunci le-au dat niste frunze si i-am pus in ghivece, fiecare bulb intr-un ghiveci separat. De atunci timp de o luna au crescut frunzele dar acum au inceput sa ingalbeneasca si sa se usuce de la varfuri in jos. De ce si ce pot sa fac sa nu se usuce?

1 răspuns:
| 3xfemeie a răspuns:

Le poti pune intr-un loc mai racoros (departe de orice sursa de caldura )si nu direct in lumina soarelui.