| DyDy7432 a întrebat:

Am o floare care popular se numeste,, telefon,, din cate stiu eu. Este foarte lunga si am,, intins-o,, intr-un fel pe perete. De o luna a inceput sa se ingalbeneasca. De aerisit camera o aerisesc. Nu stiu ce se intampla cu ea. Ce poate fi? Funda cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Charlote224 a răspuns:

Păi poate nu e vorba de aerisit camera. Ea -planta- preferă lumina sau întunericul? Ar trebui să cauți informații despre ea la o flărie, dacă nu mai știi exact cum se îngrijește. Unele plante nu prefăra lumina, pe când altele o iubesc, dacă înțelegi ce vreau să zic. Poate a fost udată pe frunze și nu i-a priit. Eu am în casă plante care nu trebuie udate pe frunze că mor...
Sau încearcă să-i schimbi ghiveciul, în caz de o avea un gândăcel pe acolo care o mănâncă...și nu o lasă în pace, sau poate că are nevoie de pământ mai bun. Încearcă totuși să te interesezi de ea la o flărie...
Sper să ajute
Succes:*

1 răspuns: