| giulya85 a întrebat:

Am cumparat acum 2 luni un apartament pe care l-am renovat.doar cada am lasat-o cum am gasit-o pentru ca o prietena de-a mea mi-a zis ca stie ea pe cineva care poate sa o faca alba fara sa pun alta in locul ei. m-am gandit ca e perfect ca sa numai fac tot taraboiul cu spart si tot ce trebuie(vroiam sa ma mut cat mai repede). si mi-a facut o cada care dupa o saptamana incepuse sa se cojeasca.acum as vrea sa va intreb daca stiti de cazile acelea care se monteaza peste cele vechi si unde pot gasi? trebuie sa gasesc neaparat ca numai suport sa stau asa...

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Da-o incolo de cada, ca nu e o avere. Chemi un meserias de incredere, o scoate pe cea veche si pui una noua de aceleasi dimensiuni (eventual se mai pot face mici ajustari daca e ceva mai marisoara). La imbinarile cu faianta se aranjeaza cu putin silicon si nu mai stie nimeniwinking

4 răspunsuri:
| cribus a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un magazin praktiker de ex si sa intrbi acolo imposibil sa nu aiba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O vecina are un suport de cada pe care il monteaza pe kda obisnuita din baie pentru. a-si inbaia copilu' desi era mai simplu sa fol. o copaita dar asta e... oricum nu asta kuti nu?! ...ma-ndoiesc care exista un mulaj special pentru a-nbrak vechea kda, totusi o kbina dus sau o kda noua ar fi, cred o investitie mai ales daca doresti sa pastrezi apartamentul.

| adygaju a răspuns:

Nu stiu sa existe cada sa se monteze peste cea veche dar stiu ca cel cea ti-a reconditionat cada a facut-o de mantuiala.cheama pe cineva care se pricepe la reconditionat cazi si ai sa vezi ca nu o sa se cojeasca dupa o saptamana poate peste 3 ani

| cipcirip a răspuns:

Si daca tot faci o treaba, fa-o bine pana la capat. Intai scoate cada veche si apoi pune-o pe cea noua.