| Valentinailoaia a întrebat:

Am cumparat ieri o masina de spalat noua problema e urmatoarea am pus o masina de eufe am programat o foarte silentioasa nu ai ce zice dar cand a ajuns la stoarcere zici ca masina mea a luat o la plimbare nu o mai puteam opri se misca din toate incheieturile intrebarea mea e care e problema? Masina veche a stat in acelasi loc si veche fiind nu mi-a facut in halul asta...am de gand sa sun la ei sa o returnez nu stiu ce as putea face

6 răspunsuri:
| cris54321 a răspuns:

Picioarele nu sunt fixate bine, e infundata, sau e ceva stricat.

| darrio2007 a răspuns:

Regleaz-o din piciorusele pe care stă. Nu este un motiv de returnare. Inseamna ca i-ai scos cele trei suruburi care fixeaza cuva, la transport, daca totusi se invarte.

| Raducons a răspuns:

Eu cred ca nu are stranse suruburile, tebuie sa o returnezi sau sa vina service-ul de la ei. Vorbeste unde ai cumparat-o, le spui problema si vezi ce se poate face

Bula
| Bula a răspuns:

Masina de spalat are 4 suruburi cu amortizor, drept picioare reglabile.
Acele suruburi trebuie sa fie introduse in filet cat mai bine si reglate astfel ca masina sa fie perfect orizontala (se regleaza cu boloboc pus deasupra).
Daca inclinarea podelei (gresiei) este prea mare, atunci se pun bucati de cauciuc pentru compensare.
Eu am pus fasie de polistiren expandat VERDE (de 3 cm) sub picioare, iar masina de spalat "s-a asezat" pe el, functioneaza asa de peste 10 ani. happy

| acerr a răspuns:

Hmmm,poate jos nu este destul de ok?

| Panamax a răspuns:

Cine a instalat masina?