| dfgdfgdf a întrebat:

Masina mea de spalat BEKO face un sunet ciudat la stoarcere și nu evacueaza apa. Filtrul de scame nu are nimic în el! Ce problema poate avea?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Zgomotul poate fi de la motorul pompei, daca este fortat.
Trebuie desfacut de cineva priceput si verificata calea de scurgere (de la tambur spre iesire), inclusiv pompa de apa. Poate mai sunt ceva scame pe traseu.

| dfgdfgdf explică (pentru Bula):

Asta a fost problema. A schimbat un meseriaș motorul și acum merge dar mersi pentru răspuns.

| Bula a răspuns (pentru dfgdfgdf):

Ti-a lasat motorul "defect"?

| dfgdfgdf explică (pentru Bula):

Nu știu, știu doar ca cel care la pus acu e nou

| Bula a răspuns (pentru dfgdfgdf):

Daca a dus cu el motorul "defect", atunci a avut un motiv, probabil motorul a fost inca bun si doar scamele adunate l-au fortat. In acest caz va avea un motor de schimb si pentru urmatorul client... big grin

5 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Trebuie sa ai faci schimbul de ulei, rrecomand Motul 4t