| marimar a întrebat:

Am cumparat o tulpina de crizantema inflorita, cu tot cu radacina. Vreau sa o rasadesc in curte, ca sa se inmulteasca si sa am o tufa mai mare la anul. Insa nu stiu, unii zic ca sa se prinda mai bine trebuie sa-i tai tulpina. Intr-adevar? nu va ingheta pe timp de iarna? Va multumesc!

6 răspunsuri:
| tee a răspuns:

Scoate-o din ghiveci cu pamant cu tot ca sa fi sigura ca se prinde. Nu va ingeta, este o planta foarte rezistenta...si totusi foarte pretentioasa.

| denyy a răspuns:

Daca iti e frica ca o sa degere scoato la primavara se inmulteste si se prinde cu sigutanta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ele se rasadesc primavara si toamna, pune-le si o sa vezi ca nu ingheata, crizantema este sora nobila a tufanicii, este o planta rezistenta.

| BabyRosse a răspuns:

Sunt de acord cu alina

| anatomicul a răspuns:

Si totusi exista si crizanteme care la mine au inghetat. cine mi/a dat spunea sa le scot pentru. iarna. nu am facut si le/am pierdut.

| gigigigigigig a răspuns:

Nu va ingheta pentru ca crizantema este o planta rezistenta