| larousee a întrebat:

Sunt anul 2 la facultate si vreau sa stiu daca se poate ingheta anul... adica sa fac anul 3 mai tarziu. dar pot ingheta anul daca am restante din anu2? sau trebuie luate toate restantele? mersi

Răspuns Câştigător
| LilySwan a răspuns:

Ceaushappy Dupa informatiile mele, daca sistemul de scolarizare e cu credite transferabile, poti sa ingheti anul si cu restante. Conditia este sa fii acumulat numarul de credite prevazute pentru promovarea anului universitar. Poti sa gasesti informatii in regulamentul de scolarizare, care in mod normal ar trebui sa fie publicat pe site-ul facultatii, universitatii; sau mai simplu direct de la secretariat cand ai drum pe acolo. Bafta!

2 răspunsuri:
| larousee explică:

Nu plec cu work and travel. happy o sa intreb dupa sesiune cum sta treaba, poate am bafta si nu o sa am restante. dar vroiam o parere informativa pana atunci

| Biencush a răspuns:

Daca vrei sa ingheti anul pentru a pleca cu Work&Travel, trebuie sa ai toate examenele promovate. Daca il ingheti din alte motive, nu cred sa fie probleme de genul asta, eu una chiar nu am auzit de asa ceva.