| luky63 a întrebat:

Am de 2 luni o ramura de lamii altoit ( cam de 10 cm ) pusa in apa. Inca are frunzele verzi dar nu a facut rizomi ( radacini ). Oare va face? s-o mai las in apa sau sa o plantez in ghiveci cu pamiint?

Răspuns Câştigător
| sorin_6068 a răspuns:

Ar fi trebuit sa ii creasca pana acum eu iti recomand sa o pui in pamant si sa folosesti radistim

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Punel intr-un ghiveci cu turba dar inainte de asta elimina toate frunzele.Asta daca vrei sa prinda radacini si tine la loc racoros si sa nu bata soarele direct pe ghiveci. Eventual poti acoperi ce ramine desaupra turbei cu plastic o sticla sau folie pina da Frunze.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Mai las'o o saptamana, daca nu incepe sa creasca plateaz'o intr-un ghiveci.