| luky63 a întrebat:

Am un lamii altoit 1.70 m. Intr-o saptamna i-au cazut
toate frunzele ( mai are una ha, ha...). Oare isi mai
revine? Daca a mai avut cineva o situatie asenanatoare
poate imi da un sfat.

O seara placuta la toti.

Răspuns Câştigător
| sorin_6068 a răspuns:

Poate avea paraziti sau din cauza diferentelor de temperatura daca ramurele din varf nu sunt vestejite isi va reveni dar daca s-au vestejit atunci taiele pe cele zbarcite si stropestel cu un insecticid calypso.karate.actara sau ulei horticol

3 răspunsuri:
| trixiiie a răspuns:

Un lămâi altoit e foarte fragil... Da, am pățit-o și eu cu unul mai mic, dar mi s-a uscat după.
Îmi pare rău, nu cred că-și va reveni.

| dinhoo a răspuns:

Lamaiul tau are paduchi. Din acest motiv ii cad frunzele. La fel patisem si eu. Pune un catel de usturoi in pamant si uda-l la timp. Eventul ia-ti si o sticla gen vaporizator sa umezesti frunzele.

| 123junior a răspuns:

Poate o inghetat.nush dac a isi va reveni.