| alexandrubt13 a întrebat:

Am de pus acoperis pe casa, nu acum, mai tarziu prin mai-iunie. Am vb cu niste firme, am zis ca doresc tabla de 0, 6 mm grosime, ce imi recomandati? Bilka sau alta care este cea mai de calitate?

Răspuns Câştigător
| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Bilka am si eu si e ok mi se pare ca e si mai ieftina decat lindab sau alte marci

3 răspunsuri:
| răspundtot a răspuns:

Salut, îți recomand produse la care nu se fac reclamă. Eventual dacă cineva îți recomandă un produs la care nu se face reclamă, sunt bune. Dar uită cum poți verifica : bate în ţiglă! Dacă abia se aude sau se aude mai gros e bine. Dacă se aude subțire, produsul nu e bun

Bula
| Bula a răspuns:

E de preferat sa pui tabla de culoare diferita de ceea al ruginii: alba, argintie etc.
Dupa 10-20 ani, cand vor aparea primele pete de rugina, dai 2 straturi cu vopsea de protectie 3 in 1 peste tabla (tot culoare deschisa) si va mai fi protejat inca cel putin 10-20 ani, pana la o noua vopsire.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bilka