Întrebare recomandată | dampel a întrebat:

Am in camera un mov deschis spre albastru si vreau sa-mi pictez niste pasari pe perete, ce nuanta de culoare s-ar potrivi?

Răspuns Câştigător
| JustmeV a răspuns:

Negru. Ca niste *umbre* happy. Sau alb thinking

17 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Negru, cenusiu inchis (asta daca vrei sa para mai estompat, maro. Sau mergi pe culoarea complementara - galben-Orange. Pentru suport si sfaturi - www.picturadecorativapepereti.blogspot.com.

| stlucian a răspuns:

Papagali verzi cu galben s-au niste pauni.
Paunii cred mai potiviti acum depinde de tine si niste colibrii sunt frumosi!

| dampel explică (pentru stlucian):

Sti ca am intrebat de culoare nu de ce pasari sa-mi pun pe perete

| stlucian a răspuns (pentru dampel):

Intrebarea ta incepe asa:
Am in camera un mov deschis spre albastru si vreau sa-mi pictez niste pasari pe perete,... si:
ce nuanta de culoare s-ar potrivi?
A PASARILOR S-au peretelui?
TU CE ai raspunde daca nu ai specificat?
Spun asta pentru ca ai inceput cu"AM"

| dampel explică (pentru stlucian):

Cat de nerod sa fi sa nu iti dai seama la ce ma refeream, scuza-ma dar nu cred ca prin intrebarea mea se intelege ca vreau sa-mi revopsesc peretele si apoi sa-mi pictez pasari.
Daca nu ai suficienta capacitate de a intelege lucrurile te rog frumos sa nu mai comentezi, multumesc.

| stlucian a răspuns (pentru dampel):

Oi fi eu nerod dar intrebarea ta lasa de dorit.Atata vreme cat spui ca "AM" si "VREAU" asta nu implica schimbarea fundalului/zugravelii/tapetului s-au ce-o fi el!
PE viitor ai grija ce intrebi!

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Am in camera un mov deschis spre albastru si vreau sa-mi pictez niste pasari pe perete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, un albastru cam cum este cerul, ar arata bine.

| ReusxD a răspuns:

Ar fi bine un galben sau verde.

| Zoey112 a răspuns:

Pasteluri ar merge bine happy

| xBianca333x a răspuns:

Un verde mai inchis, sau un galben fosforescent.; d

| Mihai11 a răspuns:

Eu aş zice alb spre galben.

| CatalinaMaria17 a răspuns:

Alb si negru.

| onutza89 a răspuns:

Ai putea sa faci o ramura mica pe care sa stea de culoare neagra, cu niste frunzulite(nu prea multe), si pasarile ar putea arata cam asa: albastru cu galben sau rosu cu gri..nu cauta sa fie prea pronuntate culorile si nici sa incarci prea mult. sper ca ti-a fost de folos ideea mea. tongue

| avrameasca2000alfa a răspuns:

Alb e cel mai frumos... in combinatie cu nuantele astea happy

| Andrewboss2 a răspuns:

Un albastru deschis si la contur cu albastru mai inchis

| Ana_Vlad_1998 a răspuns:

Ar putea sa mearga un galben sau un rosu un pic mai deschis