| VMircea97 a întrebat:

Am o placa de beton si peste vreau sa mai torn, trebuie neaparat si sort? Am scos podeaua afara si a ramas placa, imi fac baie

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cantitatea de material se calculeaza dupa suprafata si inclinatia, la fat locului.
Ti-am spus: vorbeste intai cu instalatorul, el va sti sa calculeze.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Peste placa existenta mai torni un strat de sapa, la care faci deja si inclinatia necesara spre sifonul de podea.
Deasupra poti monta placi de gresie sau ciment cu mozaic, dupa dorinta.

| VMircea97 explică (pentru Bula):

Deci nu e obligatoriu sort? piatra cu ciment, nisip si sort, merge si ciment si nisip nu? mai putin de 1mc

Bula
| Bula a răspuns (pentru VMircea97):

Nu e obligatoriu.
Cel mai bine sa vorbesti cu instalatorul de apa-canal inainte, el stie exact ce- si cum se face.

| VMircea97 explică (pentru Bula):

Mai exista Baumit Solido 40kg, pentru sapa