| DirtyJobs a întrebat:

As vrea sa torn o placa de beton de ~16mp, cam ce cantitate de materiale as avea nevoie?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de grosime si cata rezistenta iti trebuie. http://bit.ly/2sN6ZnO
Calculezi! Daca ai 16 mp si il faci de 25 cm inaltime aia inseamna 4 metri cubi. Daca ai de 10 cm inaltime trebuie doar 1, 6 metri cubi. Etc.

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Vezi ce zice Salontanul, iar daca vrei sa faci treaba buna, adaugă un pat de pietris pentru egalizare, plasa sudata pentru armatura, câteva scânduri pentru cofrare (daca e cazul).