| mami a întrebat:

Am o terasa de 9 m lunga i 2, 20m lata acoperita cu onduline transparent incolor(cu timpul trade a crem) intemperiile isi pun amprenta si doresc sa schimb ondulinul cu ceva ce nu crapa fisureaza deformeaza
mai sunt placi din policarbonat in comert dar sunt foarte scumpe
stie cineva alt matrial transparent rezistent la intemperii care se gaseste la noi in comert
va rog sa nu imi scrieti de sticla ca aia am eliminat-o de multi ani

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Policarbonatul nu este deloc scump dar trebuie o structura destul de solida. Mai exista placi din pvc si poliester...Scumpe sint placile de plexiglass. Placile de care am spus mai sus, sint rezistente daca ...se face o structura rigida si SE RESPECTA TEHNOLOGIA DE MONTAJ! daca vine taica nimeni care are trei scule si cap ioc! tot asa veti pati si cu noul acoperis. Daca va hotariti la un material anume cereti accesoriile de montaj si tehnologia. Numai asa aveti garantia ca nu aruncati banii pe fereastra, pardon, acoperis.

1 răspuns:
| sfatul a răspuns:

Placile de policarbonat sunt cele mai avantajoase dpdv calitate/pret.
Pentru o terasa de 9, 0M x 2, 2M, daca structura este okay, costul total ar fi undeva la EUR600 cu montaj cu tot.
De altfel nu cred ca se poate gasi ceva mai ieftin apropiat de ceea ce doriti Dvs.