| mellisa_1721 a întrebat:

Am pui de gaina de o saptamana toti fug sunt voiosi mananca beau apa, dar am 2sau3 pui cu aripile putin mai lasate in jos.cred ca au ceva dar ma indoiesc pentru ca nu stau deoparte fug mananca.tin sa mentionez ca sunt aripile imbracate in pene, si am crezut eu poate ca sunt prea grele.va multumesc.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! da cate o boaba de piper la puiuti, eu asa fac cand imi scoate clocitoarea..chiar de ieri sunt mai bogata cu 45 de puiuti plus 23 care fac o luna si le bag cu picioarele in spirt, le dau piper(o bobita) si ceai de urzica, iar ca hrana malai, uite si un link, vezi daca iti e de folos.
http://www.animalutze.com/......e-viat.php
O zi frumoasa sa ai!

| TaZManik a răspuns:

Sunt bolnavi pot avea paduchi sau o boala a gainilor trebuie injectati restul puilor pentru sa nu se iefecta si ei