| Florin9595 a întrebat:

vreau sa dau cu glet in living, are 22mp2 cam cati saci de glet sa iau?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

De 25 am socotit, de 20 ar fi vreo 9. Dar clar, e greu de calculat, ca depinde mult de cat trebuie incarcat.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de pereti cat de drepti sunt,

regis
| regis a răspuns:

Cam 7 saci, daca il tragi la grosimea minima de 2 mm. Daca trebuie incarcat mai gros, regula de 3 simplă.

| Florin9595 explică (pentru regis):

7 saci de 20kg?

| Florin9595 explică (pentru regis):

Multumes frumos pentru raspunsuri.

| GeorgGeorg a răspuns:

De obicei scrie pe sac cat intra la mp, dar depinde de cat de mult trebuie incarcat peretele. Eu folosesc de regula un glet care merge si pentru umplere si pentru finisare, Gletul Meseriasului GM 20 sau GM 127