| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu gresia- in continuu ramane praf pe jos, oricat as sterge cu mopul... cred ca se ia de pe suprafata ei... nu stiu ce sa mai fac. Si nu, nu pot sa o schimb pentru ca stau cu chirie. A mai patit cineva asa ceva cu gresia? Multumesc

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Serios merge cu o perie si cu cif! Curata si rosturile, s-ar putea ca ele sa se macine!

7 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Spală cu clor sau cu Domestos, ce curăţă "gresia" în profunzime, ca atare... dă rezultat satisfăcător, mie a dathappy
Încearcă, spor!

| micurutza2005 a răspuns:

E veche? se duce dintre rosturi sau de unde e praf ce fel de praf? sterge-o cu mister proper universal de lamaie si schimba mopul poate el lasa scame sau praf ia din ala galben, daca o speli cu solutie de gresie cum am zis trebuie sa ramana curata, incearca cum am zis. succes!

| dadaina a răspuns:

Am patit insa dupa ce am varuit proaspat in casa. In restul zilelor nu... si am gresie neagra pe care se vede imediat orice scamuta si fir de praf. Incearca intr-un weekend, sambata, sa faci curatenie generala. Deschide geamurile in incapere, scutura foarte bine paturi, perne, spala perdelele, aspira toti peretii de praf, mobila, fotolii, canapele etc sterge foarte bine praful peste tot cu o carpa cu Pronto si la urma spala podelele cu mopul. E posibil sa stai intr-o zona cu trafic intens si poluare multa sau intr-un bloc langa strada si inevitabil tot praful din strada se aseaza cumintel pe mobila si pe pardoseala din locuinta ta. Nu am auzit pana acum sa se macine gresia insa nimic nu e imposibil! happy Spor la treaba!

| dadaina a răspuns:

Cu placere! Sigur e din cauza poluarii si a traficului nebunesc din strada.Nu prea ai ce sa faci decat smotru zilnic happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@dada multumesc. Stau intr-o zona aglomerata, asa e, dar imediat dupa ce dau cu mopul si se usuca, revine problema- papucii de casa si ciorapii sunt murdari sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@micurutza2005 multam- o sterg da cu solutie speciala de gresie, mopul l-am cumparat de o saptamana si... degeaba. Asta e, o sa incerc in genunchi cu peria happy, si daca nici asa nu rezolv- nu stiu, o sa incerc sa nu ma mai uit in jos laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am patit si eu, si am folosit Domestoshappy... mi-a curatat gresia si a lasat-o fara urme de praf.