| COSMIN01_8510 a întrebat:

Am un acvariu tetra aqua set 60 de 60 l si as vrea sa-mi fac un acvariu marin. Merge numai din filtrul tetratec i60 si dintr-un incalzitor sau mai trebuie sa mai cumpar ceva in afara de piatra vie si substrat. ( Bugetul este redus ).

1 răspuns:
| sinx a răspuns:

E mult prea mic pentru a face acvariu marin. Pe langa piatra vie si substrat mai ai nevoie de solutiile speciale. PS: ai vazut cat e un kg de piatra vie? Sau un peste marin? Daca ai buget redus mai bine ramai pe apa dulce, sau daca vrei ceva mai special treci pe ciclide africane.