| FaNtAsY266 a întrebat:

Am un copac mic in curte pe care l-am plantat în urma cu o luna si astazi câinele i-a rupt vârful. Mai poate sa creasca copacul daca are vârful rupt?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce copac este. Ca esti zgarcit la detalii. Vezi sa nu trebuiasca protejat si impotriva gerului nu numai cainelui.

| mihai69 a răspuns:

În mod normal, da.
Dacă era pom fructifer și a fost rupt sub partea altoită, nu o să facă fructe mari așa cum te-ai aștepta, chiar dacă nu moare de tot.