Un telefon reciclat = un copac plantat

Daca stai prin sertare cu telefoane vechi sau accesorii de la ele de care ar fi timpul sa te desparti, dar nu stii exact unde ar trebui sa le arunci, avem o solutie mai buna pentru tine. Ce-ai zice sa le reciclezi si sa faci o fapta buna?

Daca duci in orice magazin Germanos sau Cosmote un telefon pana in luna septembrie, ei vor planta pentru tine un copac in aceasta toamna. Mai mult, ii vor asigura finantarea intretinerii in urmatorii 5 ani.

Un copac in plus in Romania pentru orice mobil vechi dat la reciclat nu e o initiativa de neglijat, asa ca te invitam sa te descotoresti de telefoanele vechi pentru un viitor mai verde.

Alexandra - TPU

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Admirabilă inițiativă! Mulțumesc pentru informație.

| Anonima264 a răspuns:

O sa incerc si eu!

| DinnAdinnA a răspuns:

Eu nu inteleg. Cu " copacul " acela ce fac?
big grin