| anonim_4396 a întrebat:

Am un incubator ouă Cleo 5 și m-ar interesa sa stiu pentru ce sunt toate acele găuri în afara de cea de sus care știu că este pentru aerisire.
Dar celelalte, pentru ce sunt? Nu sunt pentru întoarcerea ouălor deoarece acest modul nu vine cu această dotare

1 răspuns:
| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Si eu tot un cleo 5, dar din cauza acelor gauri nu aveam randament, din 20 de oua ieseau 9-10 pui si am astupat gaurile si ieseau toate ouale sau din 20 doar 19 pui.Nu prea au vreo intrebuintare, poti sa le astupi ca sa aiba caldura ouale sa iasa multi pui.