| bastiano a întrebat:

Am un pom de avocado (1.5 m, 4 ani) crescut din sâmburele unui fruct cumpărat de la supermarket. Va face oare vreodată fructe dacă e ținut doar in casa?

Răspuns Câştigător
| SmaraldAlbastru a răspuns:

Avocado are nevoie de altoire, de la un pom care rodește.
https://ro.goodkitchendesign.com/......ruit_10964

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu, trebuie altoit. Asa am si eu dar din doi samburi de curmale, tot cumparate. Am pus in ghiveci de curiozitate. Au aproape un metru dar nu fac fructe.

| Rihanna20B a răspuns:

Ca să facă fructe trebuie să-l altoiești cu crengile de la un copac de avocado care a mai făcut fructe. Plus că vara nu ar strica să-l scoți afară la soare.