| udreamihai a întrebat:

Am un teren intr- zona de munte si vreau sa fac ceva pe el. M-am gandit sa fac niste casute pe care sa le inchiriez integral celor care vor sa stea in zona. M-am gandit la 3 casute, insa nu stiu cum sa le fac. E mai bine sa iau prefabricate sau sa fie construite normal? Incalzirea cum ar putea sa fie? Fiind zona montana poate vin oameni si in anotimpurile mai reci si e nevoie de caldura.
Ce imi sugerati? Niste sfaturi, va rog.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Casute de lemn. E si in ton cu zona, sunt calduroase, si sunt ieftine ca pret de constructie. Asta iti poate permite sa investesti in incalzirea in pardoseala, care e cea mai eficienta.

| udreamihai explică (pentru cristi202):

Bine, casute din lemn m-am gandit si eu.Dar se gasesc din lemn gata facute, adica prefabricate, nu? Cel putin am vazut niste oferte cu astfel de casute din lemn. Ce fel de lemn o fi, nu am apucat sa citesc. Merge asa? La o cautare pe google apare.

| cristi202 a răspuns (pentru udreamihai):

Merge, dar costul e mai mare. Insa ai avantajul montarii mai rapide. Totul depinde de ce ai in buzunare ☺