blonda_suprema
| blonda_suprema a întrebat:

Am vazut de curand la un magazin de animale, in acvarii cu pesti si cateva broscute. Nu sunt cu carapace, sunt broaste normale. Dar eau micute. Daca as cumpara o broscuta pentru acvariul meu in care am pesti s-ar intampla ceva cu pestii? Broscutele acelea mananca mancare de pesti sau mananca ceva special?

Răspuns Câştigător
| clau44 a răspuns:

Din câte ştiu broaştele mănânca aproape aceiaşi mâncare ca şi peştii, având în vedere că trăiesc în acelaşi mediu, trebuie să se hrănească cu ţânţari de baltă, musculiţe, muşte! Dar ar trebui să aibă mâncare specială şi pentru broaşte, dacă magazinul respectiv nu are mâncare pentru broaşte înseamnă ca se poate da aceaşi mâncare ca şi la peşti!

6 răspunsuri:
blonda_suprema
| blonda_suprema explică:

Am intrebat persoanele din magazin dar ca sa cumperi marfa ce nu-ti spune vanzatorul? Vreau ca sa ma pun la punct cum trebuie inainte ca sa fac vreo achizitie aiurea. Chiar sunt dragalase foc. Sunt ca acelea din balti, dar numai ca sunt micute si albe.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Intreaba la acel magazin! Cu siguranta cei de acolo iti vor spune.

| wizard_cristi a răspuns:

Broscutele acelea fara carapace sigur au apelat la o banca pentru un credit si au fost refuzate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cat costa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vede ca esti blonda (din nune) logic ca le face rau pestilor

| monik56 a răspuns:

Nu este un raspuns, te rog sa ma ierti, dar ma intereseaza si pe mine niste asemenea broscute, poti sa-mi spui unde le-ai vazut, ca eu nu am gasit? multumesc anticipat