| pilaf a întrebat:

Are cineva vreun remediu care funcționează împotriva ploșnițelor verzi? (Chestiile alea înfiorătoare care bâzâie urât, put când sunt strivite și-s un adevărat coșmar). Fundă pentru remediul care funcționează (aș prefera să nu fie insecticid, mai degrabă ceva care să poată fi făcut în casă). Mulțumesc.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Put cand sunt strivite? Alea nu-s verzi, alea sunt cenusii, sunt plosnite de cereale, deci nu vad de unde ai tu asa ceva.Alea stau mai mult pe camp, rar ajung pe linga casa. Fara insecticide nu le poti omora cu nimic.Asta asa sa nu te mai chinui sa cauti ceva facut in casa cum ai spus.