| TwEEty_9286 a întrebat:

Sti cineva un remediu impotriva cosurilor facut in casa? la cel mai bun raspuns dau funditaaa!

Răspuns Câştigător
| spaikizz a răspuns:

Cel mai bun remediu este:pisezi o pastila de aspirina o amesteci cu apa incat sa se faca pasta si iti dai cu ea pe cosuri.Ai sa vezi rezultate miracuoase.Cosurile se mai pot controla si prin alimentatie. Pentru a nu-ti aparea cosuri trebuie sa consumi :biotina (o gasesti in morcovi, ciuperci); fier( ridiche); vitamine(fructe si legume:mar, castravete, mure, etc); zinc(in musli, branza, fasole verde).
Este important sa stii ca peste noapte se aduna grasime, transpiratie si murdarie pe pielea ta. Toate acestea trebuie inlaturate in zorii zilei. Asta o faci prin curatarea marinala:
1.Curatarea: ia-ti un gel de curatare ca sa mearga rapid si sa dea rezultatele dorite.
2. Spalarea:dupa curatarea tenului trebuie sa il speli cu apa proaspata pentru eliminarea urmelor produse. P. S. foloseste intai apa calda si pe urma apa rece pentru a-ti deschide porii.
3.Clatirea: iti pot ramane urme de calcar. Ele pot fi eliminate prin spalareacu apa de trandafiri
4. Dupaia foloseste o crema matifianta.
NU UITA de demachierea de seara.(cred ca sti cum se face).

Cosurile sunt prevenite de: baia de aburi (pune 3 pliculete de ceai de musetel intr-un vas cu apa fierbinte, pune-ti un prosop pe cap si bucura-te de efectul benefic al lor.)
-fa sport;
-bea lichide;
- nu lasa parul prea mult pe fata;
- nu pune mainile pe fata.
Succes!

3 răspunsuri:
| ancutsa410 a răspuns:

Lamaiahappy

| stiiix a răspuns:

Lasa coji de ou in spirt cateva ore, daca ai timp 2-3 zile pana cand cojile devin moi. Dupa cu o discheta de vata, umezeste-ti fata. Desi ustura, usuca foarte repede cosurile. Cel putin la mine a functionat. big grin

| Vannila a răspuns:

Buna. un remediu bun facut in casa sincer nu stiu si
eu am incercat multe si facute n casa dar si de la farmacie pana intr-un final am gasit un produs supur bun Garnier pure3in1 e un tub cu alb si albastruwinking