| AcAdIcA_6275 a întrebat:

As vrea si eu sa fac un tort nici prea dulce nici prea acrisorbatting eyelashes
imi puteti da niste retete sau site`uri unde pot gasi?happy

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pot sa-ti spun ca am facut acest tort si iese foarte bine. Nu este nici prea dulce, nici prea acrisor, este racoros pentru vara, dar poate fi mancat in orice anotimp. Fructele pot fi inlocuite (in loc de piersici poti pune orice alt fruct / capsuni, caise, ananas, kiwi, portocale - si poti sa se si combini sa fie fructe de mai multe feluri. In plus in loc de smantana eu am pus frisca batuta tare si cu intaritor de frisca (eventual) ca sa nu fie foarte acra prajitura. De asemenea am pus si Tort/Gelee colorat in functie de culoarea fructelor.
http://www.gustos.ro/retete-culinare/prajituri/tort-cu-piersici.html

1 răspuns:
| lilit a răspuns:

Eu iti dau o reteta de tort de ciocolata.cred ca e prea dulce dar totusi, poate iti foloseste vreodata

http://www.afladespre.ro/reteta:-tort-de-ciocolata-1567.htm