| melanya a întrebat:

Ați întâlnit vreodată următoarea situație: o persoana să vândă un apartament cu tot cu lucruri?
Nu mă refer la mobilă și aparate electrocasnice, mă refer la lenjerii de pat, cuverturi, ustensile de bucătărie și alte obiecte pe care să le lase celui care cumpără apartamentul.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este logica vanzarea "cu totul", mai ales daca n-ai posibilitatea sa muti lucrurile din casa si nici n-ai nevoie de el.
Cumparatorul va renova casa, ceea ce inseamna multe molozuri si alte gunoaie, care trebuie transportate in centre speciale.
Daca sunt si oameni care sa care pana la masina si este si masina de transport platit, atunci e logic sa se arunce toate impreuna.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, eu am vandut casa parintilor cu absolut tot ce era in ea: mobila, covoare, electrocasnice, farfurii, tacamuri, masina de spalat frigider, aragaz, aspirator, covoare persane noi, mobial facuta la comanda... samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Or fi si din astia care vad apartamentul cu tot ce e in el, intrebarea e cine si-ar dori sa cumpere asa ceva si sa isi bata capul cu aruncatul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, am întâlnit.

| mihai69 a răspuns:

Poate a murit o rudă (e moștenitor unic) și nu are chef să ia nimic de acolo (mă rog, după ce a strâns chestiile de valoare).

| Wr3nch a răspuns:

Da, is unii care vor sa o ia de la 0 pur si lasa totul in vechiul loc.

| Brizbriz a răspuns:

Da...
1. vin nazistii, suntem evrei, hai sa fugim
2. suntem sasi, Jermania ne primeste cu bratele deschise, hai sa fugim de saracia din Romania

| Ciprian92c a răspuns:

Uite aici cateva idei pentru cuverturi de pat

https://www.ainevoie.ro/cele-mai-bune-cuverturi-top-10-produse/