Anna
| Anna a întrebat:

Ati simtit cutremurul? A fost in Bucuresti acum 2 minute.

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

La Iasi, m-a plimbat putin cu scaunul in fata calculatorului. Multumesc Lui Dumnezeu ca a fost doar atita si ca nu a patit nimeni nimic.

19 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Imi pare rau pentru toti cei care au trecut prin spaima unui cutremur. Sper din suflet sa nu pateasca nimeni nimic si sa nu existe replici... Desi de obicei replica este mai mica in magnitudine decat primul val.
La Deva nu s-a simtit absolut nimic, dar de obicei aici nu se prea simt cutremurele care au focar in Vrancea, doar cele de la Sarbi.

| elena a răspuns:

Da

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Daaa! Sa speram ca nu se va intampla nimic! A fost de o magnitudine mica... Sper sa fim feriti de replici dure!

mariana
| mariana a răspuns:

La Miercurea Ciuc nu este tocmai o zona seismica si cu toate acestea si la noi s-a simtit cutremurul si eu stateam in fata calculatorului si deoadata am avut o senzatie de ameteala si am auzit cum se scutura vitrinele de la biblioteca. Nu a fost o senzatie prea placuta. Acest cutremur, ce a avut loc sambata 25 aprilie 2009, nu a mai avut replici si el a fost la mare magnitudine si a inregistrat un maximum de 5, 3 grade pe scara Rihter in zona Vrancea.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, si la Barlad...destul de tare...

| Delia 75 a răspuns:

Nu eu sunt din Severin dar am vazut la tv.

eileen
| eileen a răspuns:

L-am simtit, eu stau la 10, deci s-a cutremurat puternic blocul. Am sarit din pat cu laptopul in brate direct in toc si am inceput sa tremur.
Au spus ca in Vrancea a fost de 5, 3 grade dar in Buc de vreo 4... nu vor fi replici. Sa speram, ca ma doare fundul de stat pe gresie.

| joy a răspuns:

Da, si eu am simtit cutremurul. m-am speriat ingrozitor!

| andi a răspuns:

Se pare k toti au simtit cutremurul in afara de cei care taiau cu flexul la ora aia.sadsadsad:O

| eu_4161 a răspuns:

Da l-am simtit si eu sunt din IASI... a fost in toata tara...Acesta a venit (cutremurul) a venit din Vrancea

| petitdreamer a răspuns:

Da... s-a simtit si in focsani...

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Buna

da l-am simtit big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, s-a simțit și la Pitești.
Doamne ferește de rele.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la Galati s-a simtit destul de binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
s-a simtit si la Calarasi.big grin

| Bianca26bb a răspuns:

Exact, si la Pitesti s-a simtit. Legiuitoarea e din Pitesti. Pacat ca nu stiu sa trimit un mesaj ...Ca vreau sa-ti cer id-ul happy. ...Asa... eu l-am simtit putin... Nu a fost cine stie ce

| emilica95 a răspuns:

Cand a fost cutremurul eu impingeam cu piciorul in birou si am crezut ca eu l'am miscat, dupa ce am realizat ca e cutremur m-am speriat, dar m-am speriat si mai tare pentru ca un vecin batea in teava :-ss

| eumi a răspuns:

S-a simtit si la Ploiesti da nu m-am speriat, chiar daca stau la 9

| banikis a răspuns:

Da, eu l-am simtit