| Cr7adi a întrebat:

Botnita de metal este buna pentru ciobanesc german de 1 an si 2 luni?

Cand il duc la plimbare acum il duc fara botnita si respira tare pe gura. Daca ii pun botnita oare poate sa mai deschida gura si sa se racoreasca? Este destul de larga?

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu cred ca ciobanestii germani merita sa poarte botnita.Prin natura lor sunt foarte atasabili, blanzi, pusi pe sotii.Cei care ataca sunt dresati intentionat sa faca asta. Daca se impune, fa-o, dar o va percepe ca pe o pedeapsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poate deschide gura si respira
aceea de metal e cea mai buna si dupa parerea mea, cele din material doar se prind strans in jurul botului si sunt incomode