Întrebare recomandată | jasemin30 a întrebat:

Am o haina din piele intoarsa si m-ar interesa sa aflu cum se poate curata (acasa) de pete.Ma intereseaza cel mai mult zona gulerului.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Inn0c3ntgun a răspuns:

Fa rost de rumegus din lemn de esenta tare(fag, stejar etc) apoi il treci printr-un ciur sau sita pentru a se alege doar partea fina a rumegusului, apoi il amesteci cu gazolina sau diluant [rumegusul sa fie umed]dupa care cureti gulerul.Succes!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O poti baga la masina, zice pe eticheta ca merge, o intorci pe dos si pui masina la 30º cu alte rufe colorate.

| marina82 a răspuns:

Poti folosii venish si spirtul este foarte util. Mult noroc!