| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu usa de la bucatarie, cateodata ramane blocata in interior si nu se poate inchide. Aveti idee de la ce este?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot pe cineva de la termopane trebuie sa chemi ca sa iti schimbe yala cu butuc si etc. Ori pe cineva un "mester" din apropierea orasului tau care il cunosti, iti spune ce yala sa cumperi si gata, s-au poate doar ceva din butuc e slabit, arcul sau ceva, nu imi dau seama, ca nu sunt acolo. Dar ai fost foarte amuzanta oricumwinking

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu la ce va referiti: blocata in interior, de ce anume se blocheaza, atinge de vreun prag sau ceva anume? In mod normal chem pe cineva de la termopane ca sa vada despre ce este vorba, poate trebuie ajustata o balama sau ceva la unghiuri.

| darrio2007 a răspuns:

Si noi de unde sa stim? Tu esti langa ea. Uita-te si vezi daca atinge undeva de toc. Poate s-a slabit din balamale sau se blocheaza broasca. Lemn sau termopan?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ma refeream ca se blocheaza limba de la clanta si ramane in interior, nu se mai misca atunci cand apasa clanta. Usa este de lemn.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Darrio putea sa fie si baiat iti spun clar, cand e sa nu stii, apoi chiar nu stii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc baieti

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cunosc specia, fii fericit ca nu esti singurul. Vii pe la spate, dai cu piatra si dispari in gaura ca gandacul. Iti dau ocazia sa o mai faci o data ca de a lega 2 cuvinte nu esti in stare.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa este.Ai dreptate.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred că trebuie unsă cu putină vaselină. Dar trebuie desfacută. Adica scoasă din usă si apoi remontată.